eşarp beyaz

eşarp beyaz

25.7.17

Dikkat ! Bu bir teknoloji yazısı
Transcendence filmini izlemiş miydiniz ? Hani Johnny Deep 'in başrol oynadığı. http://www.imdb.com/name/nm0000136/

Bazı kıyamet alametleri vardı filmin , hem de gerçeklik payı çok da düşük olmayan ... Tabiki her bilim kurgu gibi fazla abartılmış ve yer yer saptırılmıştı ama bir şey anlatıyordu .

Geçen hafta , bu ve benzeri robotların / bilgisayarların dünyayı ele geçirdiği korku / bilimkurgu filmlerinin senaryolarına 1 adım daha yaklaşıldığını öğrendik .

Robotların kendi aralarında geliştirdikleri dil ve yapay zekaları yardımı ile yapabilecekleri konusunda tüm dünyayı aniden tedirgin edişlerini açıklamış .
Kendi aralarında iletişim kurmaları şuan için engellenmiş ama ne zamana kadar engellenebilecek ? ( ki bir noktada ilerleme için,  bu iletişimin geri sağlanması gerekecektir )

Üstelik artık yapay zekaları yardımıyla sizin beceremeyeceğiniz pazarlık deal larınıda beceriyorlar .

Dünyayı çalkalayan bu teknolojik gelişme ile ilgili Özcan Çıkmaz ın Hürriyet de ki köşesinde kolay anlaşılır bir yazısı var . Yazı için tıklayablirsiniz  Mutlaka okumanızı tavsiye ederim .Biliyorum böyle bir moda bloğu ile konu oldukça alakasız oldu ama bu ara moda dan daha çok ilgilimi çektiğinden paylaşmak istedim . ( tabi whatsupp grubumdaysanız sizinle zaten paylaşmışımdır . )

Geleceğimizi öngörebilmek için teknoloji daha yakın takibe almak gerekli sanırım .

SHARE:

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Blogger templates by pipdig