eşarp beyaz

eşarp beyaz

23.12.11

KÜLT


Uzun süredir hırs ettim , tüm kült filmleri izlemeye çalışıyorum. Hatta en iyi 100ü tamamlama niyetindeym...şimdilik siyah beyaz filmleri izlemeye katlanamasam da elimden geleni yapıyorum.


 Bu uğurda vizyona yeni giren, isveçin bu seneki oskar adayı filmi Melancholia yı izlemeye kalktım.O filmi izlemek için harcadığım 2 saat 10 dakikamı ve tamamen bozulan psikolojmi geri istiyorum.Daha anlamsız,daha saçma bir film  yapılabiliceğinden kuşkuluyum. Son saniyesine kadar belki konu biyerde bağlanır belki sonu çok anlamlıdır umuduyla dayandım ama nafile...Ayrıca bu filmin IMDB puanının 7.4 olduğunu bilmenizi isterim.(bence tüm puan görüntü kalitesine)

Dün akşam da en iyi 100 arasında bulunan Memento filmini izledim. Filmi izlemem  2 saat kadar sürdü, sonra 1saat kadar filmin açıklamasını internetten okudum, sonra da fiilmin önemli sahnelerini tekrar izlemeye başladım .Toplamda 5 saatimi harcadığım bu filmde hala anlamadığım pek çok yer var =D Tabiki ben kendi algı seviymin çok düşük olmasındansa filmin çok kompleks olduğuna inanmaya karar verdim =D2000 yılında vizyona girmiş olan filmin yönetmeni Nolan zaten çok farklı olan senaryoyu çok farklı br formatta çekerek size hikayeyi diil, hikayenin parçalarını sunuyo ve sizden ( yapabilirseniz) bu parçaları tamamlamanızı + mümkünse boşlukları doldurmanızı bekliyor. Film 8.6 olan Imdb puanını fazlasıyla haketmiş bence...izlemek isteyenlere önerim filmin ardından filmin açıklamasını mutlaka okumaları.

Not: sonunda adam ölüyo =D

Not2: bunun bi moda bloğu olduğunu biliyorum ama içimden bu geldi....idare edin...

SHARE:

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

Blogger templates by pipdig